Ustronie Morskie tanie noclegi kwatery pokoje blisko morza | Deutsch   Tanie kwatery prywatne w Ustroniu Morskim | English
Kwatery Ustronie Morskie | Pod Dmuchawcem - Ikony

Pod Dmuchawcem
ul. Wojska Polskiego 2
78-111 Ustronie Morskie

Telefon: 501 744 918 (8:00 - 21:00)
E-mail: noclegi@pod-dmuchawcem.pl

Tanie noclegi kwatery pokoje w Ustroniu Morskim - Bezprzewodowy Internet Wi-Fi

Ustronie Morskie - Tanie noclegi i wczasy nad morzem

Ustronie Morskie noclegi blisko morza

Ogrody Tematyczne Hortulus

Być w Ustroniu Morskim i nie zobaczyć Ogrodów Tematycznych Hortulus w pobliskiej Dobrzycy, to jak popełnić turystyczny grzech. O wyjątkowej urodzie tego miejsca nie sposób pisać. Wystarczy wspomnieć, że tym magicznym ogrodom poświęcono sporo miejsca w prasie, telewizji i sieci.

Założony w 1992 roku park botaniczny zajmuje ponad 4 ha gruntów i podzielony jest na 28 ogrodów tematycznych, każdy o innej kompozycji i innym nastroju. Wegetacji roślin sprzyja wyjątkowy, nadmorski klimat charakteryzujący się dużą wilgotnością powietrza, dużym nasłonecznieniem oraz łagodnymi zimami.

Co roku położone 15 kilometrów od Ustronia Morskiego ogrody odwiedzają tysiące turystów z całej Polski i Europy. Tutaj nikt nie może czuć się zawiedziony. Każdy, nawet dzieci, jest zauroczony osobliwym pięknem tego miejsca. Właścicielka, zafascynowana między innymi twórczością katalońskiego projektanta z Barcelony Antoniego Gaudiego oraz skandynawskimi legendami, przenosi baśniowe klimaty do swoich ogrodów.

Hitem od lata 2014 jest labirynt o tajemniczej nazwie Hortulus Spectabilis. Już sama łacińska nazwa wskazuje, iż musi to być miejsce spektakularne. I rzeczywiście tak jest, bo 3,5 kilometrowy labirynt z nową wieżą widokową jest jednym z największych w Europie, zaś sam labirynt grabowy nie ma na świecie konkurencji. Podobne założono w Holandii i Belgi, jednak ten z Dobrzycy jest od nich większy. Wspomniana wcześniej wieża widokowa ma nie tylko służyć podziwianiu ogrodów z lotu ptaka, ale również pomagać tym, którzy mają problem z opuszczeniem tego gigantycznego labiryntu.

Fot: UG Ustronie Morskie

Otwarcie labiryntu dla turystów nastąpiło w czerwcu 2014 roku. Niebywałe piękno kompleksu ogrodów można zobaczyć w poniższym filmie. Nagrany materiał tylko w niewielkim stopniu oddaje paletę barw, którymi można zachwycać się w Dobrzycy.

Więcej informacji o ogrodach i labiryncie, galerię zdjęć, godziny otwarcia oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.hortulus.com.pl